Podstawy współczesnej Psychologii Indywidualnej w świetle teorii Alfreda Adlera

Zapraszamy na bezpłatny wykład online przez Zoom


Prof. dr Nestor D. Kapusta (w języku polskim)
Wiceprezes Austriackiego Związku Psychologii Indywidualnej we Wiedniu

W imieniu Fundacji Psychologii Indywidualnej im. Alfreda Adlera w Krakowie serdecznie zapraszamy na wykład online pt. „Podstawy współczesnej Psychologii Indywidualnej w świetle teorii Alfreda Adlera”, który specjalnie dla Was w języku polskim poprowadzi Prof. dr Nestor D. Kapusta – psychiatra, analityk i wykładowca na Wydziale Psychoanalizy i Psychoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Wiedniu; kierownik grupy roboczej ds. badań nad relacjami międzyludzkimi; kierownik programów edukacyjnych dla „Gatekeepers” w zakresie zapobiegania samobójstwom, Wiceprezes Austriackiego Związku Psychologii Indywidualnej i założyciel pierwszej w Polsce Fundacji Psychologii Indywidualnej im. Alfreda Adlera z siedzibą w Krakowie.

Celem Fundacji jest, aby nauka i praktyka Psychologii Indywidualnej wróciła do Polski – do polskiej medycyny, psychologii i pedagogiki oraz mogły być stosowane w praktyce psychoterapeutycznej. W tym celu m. in. wspieramy dialogi w środowiskach psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów oraz nauczycieli, edukatorów, wychowawców dzieci i młodzieży. Ponadto prowadzimy działalność naukową i wydawniczą, a także organizujemy zjazdy, konferencje, seminaria naukowe, i dążymy do tego, aby powstało Stowarzyszenie Polskiej Psychologii Indywidualnej, kształcące Pracowników socjalnych, Psychoterapeutów i Psychoanalityków Psychologii Indywidualnej

To spotkanie online będzie dla uczestników doskonałą okazją do zadawania pytań. Prof. Kapusta nie tylko wyjaśni podstawy współczesnej Psychologii Indywidualnej, a więc wskaże, gdzie powinniśmy dzisiaj szukać odpowiedzi na pytania o to, co ukształtowało osobowość każdego z nas i co w rzeczywistości determinuje nasze zachowania, ale ponadto doradzi i odpowie na pytania uczestników.

Wykład potrwa 30 minut, po upływie których ekspert odpowie na zadane w trakcie wykładu na czacie pytania.

Kto może wziąć udział? – Każdy 

Koszt uczestnictwa? – DARMOWE 

Data wydarzenia: 20 listopad 2023 r. o godz. 20:00

Czas trwania: 1 h (30 min. Wykład; 30 minut – odpowiadanie na pytania uczestników)

Miejsce wykładu: online, platforma ZOOM

Categories: Allgemein, General